Neištikimybės priežastys – kur kas sudėtingesnės, nei manyta


Peržiūros: 602

Pasidalink su draugais Facebook'e!


Neištikimybė ne visada rodo, kad pora išgyvena krizę. Jei jūsų partneris kada nors jums buvo neištikimas, ko gero, pirmiausiai pagalvojote: kodėl?

Taip pat ir jei jūs buvote neištikimas savo partneriui, tikriausiai jis uždavė ar bent norėjo jums užduoti tą patį klausimą.

Naujame tyrime atskleidžiamos pačios įvairiausios priežastys, kodėl žmonės buvo neištikimi savo partneriams. Žurnalas „The Journal of Sex Research“ sukūrė internetinę apklausą, kurioje 495 respondentai atsakė į tyrėjų klausimus apie neištikimybę.

Dažniausiai tyrimas tik patvirtino jau mokslo įrodytas tiesas – žmonės apgaudinėja savo mylimuosius, nes santykiai jų nebetenkina, jie jaučiasi apleisti, pikti ar pradeda jausti simpatiją kitam asmeniui. Vis dėlto paminėtos ir kitos priežastys, pavyzdžiui:

◾„Nustojau mylėti savo partnerį.“

◾„Nesijaučiau labai įsipareigojęs (-usi).“

◾„Norėjau tapti populiaresnis.“

◾„Norėjau pasimylėti su kuo daugiau žmonių.“

◾„Buvau girtas (-a) ir aiškiai nemąsčiau.“ 

Kodėl tai svarbu? Todėl, kad tai reiškia, jog neištikimybės griebiamasi ne tik dėl to, jog dingsta meilė. Kartais tai įvyksta ir todėl, kad neištikimybę įvykdęs asmuo norėjo pakelti savo statusą ar netinkamu laiku atsidūrė netinkamoje vietoje.

„Klaidinga manyti, kad neištikimybė visada nutinka tik dėl to, kad žmogui trūko meilės ar šilumos“, – komentuoja tyrimo autoriai.

O kas dar svarbu? Ne itin sąžiningi ar santykiuose nesaugiai besijaučiantys žmonės dažniau apgaudinėja savo partnerius. Jei žmogus, kurdamas santykius su kitu žmogumi, jaučiasi nesaugiai, vadinasi, yra nelaimingas, o tai skatina ieškoti kitų galimybių. Be to, artumo vengiantys žmonės dažniau apgauna savo mylimuosius, nes nori patenkinti savo savimeilę, – deja, taip irgi nutinka.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad visos įprastos moterų ar vyrų neištikimybės priežastys irgi yra tiesa. Vyrai būna neištikimi dėl sekso, moterys – dėl to, kad jaučia, jog antroji pusė netenkina jų poreikių.

Jei jus kada nors apgavo, tikriausiai nuolat galvojote, kas gi buvo blogai. Vienintelė išeitis – pasikalbėti su savo partneriu. Tik taip sužinosite, ar verta vėl iš naujo lipdyti santykius, ko vengti kuriant naujus. Pokalbis bus sunkus ir nemalonus, tačiau pasikalbėti apie tai – būtina.Patiko? Pasidalink su draugais Facebook'e!


Atsitiktiniai straipsniai