Vieniša motina iš savo vaikų gavo labai neįprastą dovaną. Priežastis tiesiog neįtikėtina.


Peržiūros: 10489

Pasidalink su draugais Facebook'e!


Neturėjau pasirinkimo...

Kai vyras po 11 santuokos metų visiškai ramiai pareiškė, kad pateikė prašymą santuokos nutraukimui, mano pirmoji mintis buvo apie vaikus. Mano sūnui buvo tik 5 metai, o dukrai 4. Ar galėsiu aš viena juos išauklėti ir suteikti jiems „šeimos“ jausmą? Ar galėsiu aš, vieniša motina, prižiūrėti namą ir perteikti vaikams tas vertybes, kurios prireiks jiems gyvenime? Viskas, ką žinojau – tai, kad neturėjau pasirinkimo. Kiekvieną savaitgalį mes praleidinėdavome tik laiko kartu, kiek tik galėjome. Savaitės viduryje aš būtinai rasdavau laiko užsiimti su vaikais. Mes dažnai kartu diskutavome, kodėl svarbu teisingai elgtis. Tai reikalavo laiko ir energijos, kurių turejau ir taip nedaug. Mokymosi procesas  buvo tikrai nelengvas.

Taip praėjo 2 metai. Motinos dieną mes nuėjome į bažnyčią. Aš atkreipiu dėmesį į gražias gėles vazonuose, esančiuose abiejų altoriaus pusėse. Pamaldų metu  kūnigas vis kartodavo, kad būti mama – pats sunkiausias gyvenimo darbas. Ir kad visos mamos nusipelnė pripažinimo ir atlygio. Jis paprašė kiekvieno vaiko priėiti prie altoriaus, išsirinkti gėlę ir padovanoti jį savo mamai, kaip meilės ir dėkingumo simbolis. Mano vaikai, pasiėmę už rankų, nuėjo prie altoriaus kartu su kitais vaikais.

Jie nusprendė kartu išrinkti, kokią gėlę padovanoti man. Kartu mes išgyvenome labai sunkius laikus, ir man buvo labai reikalingas jų palaikymas. Aš žiūrėjau į gražias begonijas, aksominius serenčius ir violetines našlaites. Bandžiau atspėti, kokią iš šių gėlių atneš man vaikai, kad parodyti savo meilę.

«Nes jam reikalinga tu, Mama. Jam reikalinga tavo priežiūra»

Mano vaikai labai atsakingai priėmė užduotį, jie atidžiai apžiūrėjo kiekvieną gėlę krepšelyje. Visi kiti jau seniai pradžiugino savo mamas žydinčia dovana, bet manieji vis dar niekaip negalėjo apsispręsti. Pagaliau pasigirdo džiaugsmo riksmas, ir jie priėjo prie manęs besišypsodami ir besididžiuodami, ir padovanojo augalą, kurį išsirinko man kaip dėkingumo dovana.

Nustebusi ir nesuprantanti, aš spoksojau į sulūžusią, nešvarią ir sergančią gėlę, kurią įteikė man spindintis sūnus. Pasijutau pažeminta, bet priėmiau dovaną. Jie, žinoma, sąmoningai pasirinko mažiausią ir sergančią gėlę. Faktiškai, tai buvo nudžiūvusi lazda be gėlių. Nustebusi pažiūrėjau į besididžiuojančius vaikus. Bet supratusi, kaip ilgai ir sunkiai jie išrinko būtent šią gėlę, atradau savyje jėgų jiems nusišypsoti.

Tada jau paklausiau vaikų, KAS privertė juos padaryti tokį neįprastą sprendimą. Kodėl jie padovanojo man būtent sergantį ir nykstantį augalą.

Ir tada sūnus užtikrintai ir su neįtikėtinu pasididžiavimu atsakė: “Nes jam reikalinga tu, Mama. Jam reikalinga tavo priežiūra”.

Ašaros pasipylė iš mano akių. Aš apkabinau savo vaikus. Ką tik jie padovanojo man pačią brangiausią dovaną Motinos dienos proga. Aš net apie tai nesvajojau. Mano sunkus darbas ir atsidavimas nedingo veltui. Dabar aš įsitikinusi, kad mano vaikai užaugs visaverčiais žmonėmis.Patiko? Pasidalink su draugais Facebook'e!


Atsitiktiniai straipsniai